Forum Szukasz pomocy? Znajdziesz ją tutaj! Strona Główna Szukasz pomocy? Znajdziesz ją tutaj!
Jeśli masz jakieś pytanie. Wejdź i zadaj. Nie krępuj się.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

powiększone węzły chłonne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szukasz pomocy? Znajdziesz ją tutaj! Strona Główna -> Dojrzewanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asiaq

PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 17:46    Temat postu: powiększone węzły chłonne Odpowiedz z cytatem

Roku temu byłam na urlopie w ośrodku z basenem termalnym na Słowacji. Po tym pobycie zaczęło mi szumieć w uchu, powiększył się węzeł chłonny i zaczęłam gorzej słyszeć. Pomyślałam, że mnie przewiało.
Węzły chłonne, choć w zdrowym organizmie mają jedynie kilka milimetrów długości, pełnią bardzo ważną rolę w organizmie. Są rozmieszczone symetrycznie w całym ciele i tworzą grupy węzłów chłonnych. Stanowią pewnego rodzaju filtr dla drobnoustrojów, ponieważ w węzłach chłonnych znajdują się komórki nazywane limfocytami, które posiadają zdolność do rozpoznawania patogenów i do walki z nim m.in. poprzez wytwarzanie przeciwciał (https://www.doz.pl/zdrowie/h2019-Powiekszone_wezly_chlonne) . Skoro tak to musi to być sygnał że zaczyna się coś gorszego
więc zaczęłam wycieczkę po lekarzach. Rodzinny dał skierowanie do laryngologa. Po miesiącu oczekiwania dostałam się. Badania z kowadełkiem i takie tam. W końcu silny antybiotyk i po dwu miesiącach słuch wrócił. Nie sądziłam, że węzły chłonne są jak komputer pokładowy w samochodzie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Sty 09, 2016 17:46    Temat postu:

Powrót do góry
turraks

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2017 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dot. stanu zdrowia to skorzystaj z pomocy lekarza!
raku90

PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi znacznie pomógł artykuł https://adamed.expert/przy-jakich-chorobach-wystepuja-powiekszone-wezly-chlonne/ by określić możliwe przyczyny powiększenia węzłów chłonnych i polecam ten artykuł, bo fajnie są wyszczególnione choroby przy których ta dolegliwośc może występować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dzoanna
Pomoc zaawansowana
Pomoc zaawansowana

PostWysłany: Pon Lip 30, 2018 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też uważam że powinnaś wybrać się z tym problemem do lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
romek4

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2019 08:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem ten temat jest bardzo poważny i każdy w nim powinien się wypowiedzieć. Ja tak uważam i zdania nie zmienię.
Reklama

Wysłany: Sro Kwi 10, 2019 08:57    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szukasz pomocy? Znajdziesz ją tutaj! Strona Główna -> Dojrzewanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: